-
Tellnes Autosenter AS:
Tungbil- og lettbil Mekanikere
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Regional Ettermarkedsleder
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Tryg:
Salgssjef Bilkanalen Enter og Tryg Forsikring
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
DNB Bank ASA:
Bruktbilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
Solid økning i bilsalget
Salget av nye personbiler økte med 21,4 prosent i oktober sammenlignet med samme måned i fjor. Toyotas nye modeller gir merket et kraftig løft.

Toyota innehar tronen som Norges mest solgte personbilmerke, enten vi måler oktober isolert eller slår sammen årets første 10 måneder. Det viser fersk statistikk over registreringer fra Opplysningsrådet for Veitrafikken.
Det ble registrert 1709 nye Toyota i oktober, mens tilsvarende antall for Volkswagen var 1458. Tredje størst er Ford med 1045 mens Volvo og Peugeot følger deretter.
Av de 13 merkene som troner øverst på OFV-statistikken, er det kun Audi som må sette minus foran tallet i oktober. Årsaken ligger i at Audi holdt et større tempo enn de fleste andre merker på slutten av fjoråret.
Hittil i år er rekkefølgen blant de fire største identisk med månedstallene, men Audi innehar fjerdeplassen foran Peugeot. Totalt viser registreringstallene en tilbakegang på 17,8 prosent, men dette tallet blir trolig lavere innen vi setter sluttstrek for 2009 den 31/12.
Varebilsalget er fortsatt labert, med en tilbakegang på 18,3 prosent i oktober og 37,0 prosent akkumulert.
Bruktbilsalget holder et høyt tempo og bruktimport økte med hele 41,4 prosent i oktober. En sterk kronekurs er en viktig faktor i denne sammenhengen.