-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Harald A. Møller AS:
Prisanalytiker
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
DNB:
Rådgiver/Fagansvarlig - Autolease Norge Teknisk avdeling
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
DRIVE Mobility AS:
KAM / Salgansvarlig
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Team Verksted AS:
Karosseriavdelingen
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Nye dieselkrefter i Corolla Verso
Toyota lanserer i løpet av høsten to nye dieselmotorer til Corolla Verso. I tillegg til å yte mer, er motorene snillere mot miljøet.


Toyota Corolla Verso
Toyota Corolla Verso
Toppmodellen blir en motor vi kjenner fra Avensis - 2,2 D-CAT som er den reneste dieselmotoren på markedet og som yter 177 hk og har et maks dreiemoment på 400 Newtonmeter i området mellom 2000 og 2600 omdreininger. Vi har kjørt Avensis med denne motoren, en svært potent familiebil med imponerende lite motorstøy.
Som alternativ kommer en motor som yter 136 hester og 310 Newtonmeter. Med 20 hester ekstra, vil nok en Corolla Verso med denne motoren får en høyere pris enn dagens 2-liter siden norske avgifter som kjent ikke belønner miljøvennlighet, men kun tar hensyn til slagvolum, hestekrefter og bilens totalvekt.
De nye motorene skal lanseres på høstens Frankfurt-utstilling og er leveringsklare fra oktober. Begge leveres i kombinasjon med en nyutviklet 6-trinns manuell gearkasse.