-
Berg Auto AS:
Dele- og lagerleder / Delesjef
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Karihaugen
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Motor Forum AS, Oslo:
Bilselger
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Juniorselger
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
DRIVE Mobility:
Teknisk salgsrådgiver
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
PDI (Pre-delivery inspector)
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Garanti og logistikk
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
Logisk GT86-utvikling
Noe av det beste med MR2, var at man kunne se rett opp. Riktignok var noen Targa-utgaver, men absolutt åpnere enn dagens GT86. Det skal det nå rettes på.
En av bilene på Toyota-standen blir en åpen GT86-utgave. Riktignok kalles den konseptbil, men Toyota mister jo enhver troverdighet hvis de ikke følger opp det prosjektet helt frem til kunden.
Nå har kjempekonsernet snakket så lenge om å lage biler med sjel at de bør gjøre noe med det. La oss kalle GT86 en slags forsiktig begynnelse (meget forsiktig – de nådde vel ikke en gang 5.000 av dem i Europa i fjor), og en åpen utgave vil vekke enda litt mer applaus.
Men hvis det er dette som representerer sjelen, er det ikke særlig imponerende fra en produsent som leverte i nærheten av 10 millioner biler.
De som kjenner bilen godt sier at den helt klart er bygget stiv nok til å fjerne taket. Det burde med andre ord ikke ta lang tid å få den i produksjon, hvis de virkelig vil. Og som denne skissen antyder, det er åpenbart ikke lagt stort arbeid i å endre skallet heller.
Vi regner med at det er stofftak – og håper at det ikke blir så veldig automatisk heller. En litt rå bil som GT86 Cabrio kan godt greie seg uten 32 servomotorer for å få taket på plass. Men det er vel å håpe for mye.
Det blir et annet konsept på standen også. I-Road kaller de den, og gir ingen andre informasjoner enn et foto ovenfra og beskjed om at dette er en tandem-besetet elektrisk bybil.
Sannsynligvis er det en oppfrisket utgave av den som het INSECT da Toyota viste noen slike greier i Tokyo i fjor. Som du kan lese mer om her.
Av matnyttige nyheter vil vel i hvert fall nye RAV4 og den nye lille IS’en til Lexus dukke opp. Begge allerede presentert i andre deler av verden – og på denne siden.