Mekonomen skal importere Fulda

Mekonomen har skrevet avtale om å importere og lagerføre dekk av merket Fulda, som inngår i Goodyear Dunlop-konsernet. Mekonomen skal markedsføre og selge hele Fuldas sortiment av personbildekk samt SUV-dekk gjennom butikknettet i Sverige, Norge og Danmark. Dette med over-night distribusjon fra sentrallageret i Strängnäs.

Publisert Sist oppdatert

Det samlede skandinaviske markedet på dekk og komplette hjul beregnes til 8 milliarder SEK. Det svenske markedet står for 50% av omsetningen.

I dag har halvparten av Mekonomens 11 000 eksisterende verkstedkunder utstyr for montering og balansering av dekk. Dessuten kommer komplette hjul som selges direkte til bileieren gjennom kjedens butikknett i Skandinavia som i dag består av ca. 200 butikker i Sverige, Norge og Danmark. Ambisjonen er at Mekonomen på sikt skal bli en ledende aktør på dekk i Skandinavia.

–Fulda som merke passer meget godt inn i Mekonomens totale varespekter. Dekkene befinner seg innenfor premiumsegmentet og kvaliteten er meget høy. I det sentrale Europa har merket et sterkt grep og Goodyear er dyktige på å markedsføre varemerket Fulda”, sier Owe Andersson.

Mekonomen har også besluttet å bygge ut lageret i Strängnäs med 10.000 kvm. Grunnarbeidet er allerede ferdig og selve byggearbeidet påbegynnes omgående. Leveranser av Fulda dekk forventes å starte våren 2005.

Powered by Labrador CMS