-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Kverneland Bil:
Innkjøper bruktbil
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Harald A. Møller AS:
Prisanalytiker
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Møller overtar på Jessheim
Møller Bil AS har inngått en intensjonsavtale med eierne av Jessheim Auto AS om kjøp av alle aksjene i selskapet. Driften vil bli videreført i dagens moderne forhandleranlegg i Energiveien på Jessheim.

Jessheim Auto AS er forhandler av Volkswagen og Audi. I tillegg til salg av nye og brukte biler, består virksomheten av mekanisk verksted, dele-og tilbehørssalg samt skadeverksted. Bedriften driver også bilberging som operatør for Viking Redningstjeneste.
Jessheim Auto AS har i flere år hatt svært gode resultater både salgsmessig og økonomisk og har gjennomført store investeringer i anlegg. Det første nybygget sto ferdig i 1997, og i 2005 ble det utvidet med egen Audi-avdeling. Firmaet har 54 medarbeidere og omsatte i 2006 for ca 255 mill. kr.
Pål Rasmussen fortsetter som daglig leder for Jessheim Auto AS og direktør i Møller Bil AS, Erik Staavi, går inn som ny styreleder i selskapet. Møller Bil vil inngå en langsiktig avtale med eierne om leie av anlegget.
- Vi ser at konkurransesituasjonen i bilbransjen endrer seg, og den sterke veksten i vårt distrikt vil øke behovet for investeringer fremover, sier styreleder Tore Rasmussen i Jessheim Auto AS.
- Vi har i en årrekke samarbeidet nært og godt med MøllerGruppen, og vi er svært fornøyd med å ha fått en solid og langsiktig eier som vil videreføre det vi har bygget opp her på Jessheim, sier Rasmussen.
- Jeg gleder meg til å bli en del av Norges største bilforhandlerkjede, sier daglig leder Pål Rasmussen. - Møller Bil er den mest profesjonelle aktøren i bransjen, og vil kunne tilføre oss både ny kompetanse og nødvendig kapital til videre vekst.
- Jessheim Auto AS vil bli et verdifullt tilskudd til Møller Bil. Vi vil bidra med våre ressurser for om mulig å forsterke det gode arbeidet som gjøres hver dag av deres dyktige medarbeidere, sier adm. dir. Kai Robert Solheim i Møller Bil.
- Det er vårt mål å fremstå for våre kunder og medarbeidere som den mest attraktive og profesjonelle bilforhandleren.
Endringene vil formelt sett tre i kraft etter at endelig avtale er undertegnet i løpet av mars 2007.