-
Albjerk Bil Ringerike AS:
Salgsleder
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Albjerk Bil Lier AS:
Mekaniker
-
Gumpens Auto Grenland AS:
Daglig leder
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tellnes Autosenter AS:
Tungbil- og lettbil Mekanikere
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Regional Ettermarkedsleder
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
Omsider ny Mekonomen-eier
Det Stockholmsbaserte, nordiske bildelgrossistselskapet Mekonomen har fått ny hovedeier, det svenske konsernet Axel Johnson AB.


Mekonomen-sjef Owe Andersson prater til en lydhør forsamling på Automessen 2006 (Foto: Morten Larsen)
Axel Johnson AB har erfaringer fra flere bransjer men ikke tidligere fra bilbransjen. Nå har de overtatt aksjene som tidligere tilhørte Mekonomen-gründerne Leif Möller og Ingemar Fraim.
- Overtakelsen av Mekonomen er et ledd i vår langsiktige strategi om å bygge og utvikle virksomheter innen handel og handelsrelaterte tjenester, uttaler konsernsjef Mats Jansson i Axel Johnsons AB, som har opsjon på enda flere Mekonomen-aksjer.
- Axel Johnson er i Sverige godt kjent som et stort og fremgangsrikt selskap. De vil utvilsomt på sikt både utvide og utvikle Mekonomen og helt sikkert bidra med nytenkning, uttaler Mekonomens administrerende direktør og konsernsjef, Owe Andersson.