-
Mekaniker
Bertel O. Steen Jessheim AS
-
Mercedes-Benz mekaniker
Bertel O. Steen Asker og Bærum AS
-
Salgssjef
Svalbard Auto AS:
-
Kunderådgiver logistikk
Svalbard Auto AS:
-
Mekaniker
Svalbard Auto AS:
-
Daglig leder
Mobile Asker AS
-
Operativ salgsansvarlig
Rental Group Mobility AS
-
Bilglassmontør Lørenskog og Ensjø
Cary Norway AS
-
Avdelingsleder Lørenskog
Cary Norway AS
-
Bilpleier- og Teknisk Klargjører
Volvo Car Stor-Oslo AS
-
Bilskadereparatør
Toyota Hønefoss AS
-
Produktsjef
Rodin & Co AS
-
Leder forhandlersalg & Salgssjef
Sparebank 1 Finans Østlandet AS
-
Leder skadesenter
Albjerk Bil Drammen AS
-
Avdelingsleder Tromsø
NDI Norge
-
Skadetakserer
Møller Bil Skadesenter Langhus
-
Servicemarkedssjef
Bilia Norge AS
-
Avdelingsmedarbeider
NDS Group AS
-
MG-Salgssjef
Norwegian Mobility Group AS
-
Dele og tilbehørs konsulent
Norwegian Mobility Group AS
-
MG Serviceinspektør / Garantibehandler
Norwegian Mobility Group AS
-
Leder - marked
Bilforlaget AS:
-
Nyhetsredaktør/frontsjef
Bilforlaget AS
-
Regionleder
Norges Automobil Forbund
-
Bilkontrollør
NAF Senter Flesland
-
Selger
Egil Verne AS
-
Bruktbilselger
Birger N. Haug AS avd Røyken
-
Servicemarkedssjef
Bertel O. Steen Ullevål AS
-
Tekniker
NDS Group AS
-
Teamleder Service
NDS Group AS
-
Servicetekniker
NDS Group AS
-
Salgskonsulent næring
Toyota Buskerud AS
-
Salgssjef
Toyota Buskerud AS
-
Lastebilmekaniker
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS
Ny Renault – ingen Norgesbil
Renault har i dag presentert sin nye storsatsing i SUV-segmentet. Drivlinjene gjør dessverre Kadjar-erstatteren lite aktuell for Norge.
Riktignok presenterer Renault sin nye Austral som «elektrifisert», men det betyr ikke elbil og heller ikke ladbar hybrid. Her er det kun snakk om en «selvladende» og et par milde hybrider. Det holder i en rekke europeiske land, men ikke i Norge.
Bilen er bygget på det Renault betegner som tredje generasjons CMF-CD plattform, og denne skal etter hvert benyttes av en rekke kommende modeller fra Nissan Renault Mitsubishi Alliancen.
Interiøret er moderne med en Open R-skjerm som kombinerer et 12,3-tommers instrumentdisplay med en 12-tommers vertikal infotainment-skjerm. I tillegg har bilen et 9,3-tommers head-up-display som speiles i frontruta.
Mens produsenter flest kappes om vegane og resirkulerte interiører, holder Renault fast ved det tradisjonelle også her. De skryter av ekte tømmer og skinn, Alcantara og andre formsydde materialer kombinert med lakkerte detaljer i sort høyglans og matt krom.
God innvendig plass skal sørge for komfort for voksne også i baksetet som kan deles 1/3-2/3. Setene er montert på skinner så de kan skyves individuelt i lengderetningen.
Bagasjerommet har med setene i bakerste posisjon en kapasitet på 500 liter som øker til 575 liter når de skyves til fremste posisjon og til 1525 liter når de legges ned.
Austral E-Tech er den selsvadende hybriden og den kombinerer en 1,2-liters tresylindret turbo bensinmotor med en elmotor til en samlet effekt på 200 hestekrefter. I tillegg tilbys milde hybrider med 130, 140 eller 160 hk.
Hybriden har et oppgitt snittforbruk på 0,46 liter på mila, tilsvarende et CO2-utslipp på 105 gram per kilometer.
Renault tilbyr 32 ulike kjøreassistentsystemer til Austral for å øke komfort og sikkerhet, og bilen kan oppdateres gjennom skyen (OTA) mens den står parkert.
De første markeder får tilgang til nye Austral i fjerde kvartal.