-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Kult Mini Concept
Mini runder 50 år i dag. I den anledningen viser de en ny, kul konseptbil. Et trekkplaster til den forestående Frankfurt-utstillingen.
Mini Coupé Concept er et hint om en mulig fremtidig modell. Den originale småbilen er jo blitt både toppløs og strukket, og om et års tid får vi også en cross-utgave med høyere bakkeklaring og mulighet for firehjulsdrift. Så da må designerne tenke i nye baner.
Drivkraften bak konseptet er Minis kjerneverdi – kjøreglede. Her er konseptets mest sportslige sider rendyrket i en toseter med en lettvekts konstruksjon. God vektbalanse og lavt tyngdepunkt er viktige ingredienser.
Cooper Works
Bilen er selvsagt utstyrt med den mest potente motoren i Mini-serien – en 1,6-liters twin turbo med 211 hk og et maks dreiemoment på 260 Newtonmeter (280 Nm med overboost) hentet fra Cooper Works-utgavene.
Samtidig er BMW-gruppens Efficient Dynamics inkorporert i bilen – man skal jo ikke sløse unødvendig med ressursene.
SAMLEARTIKKEL: ALT FRA FRANKFURT
Coupéens mål er ganske like de du finner på 3-dørsutgaven. Lengden er 3,71 meter, bredden 1,68 m og høyden 1,36 m. Fronten er typisk Mini, men den skrå takbuen trenger nok en periode med tilvenning for enkelte.
Hittil har de fleste Mini-konsepter materialisert seg i produksjonsutgaver, så det ligger nok konkrete planer bak Coupé Concept også. Men før bilen eventuelt når samlebåndet, er nok BMW svært interessert i tilbakemeldinger fra Frankfurt-publikummet og journalistene.
SE VIDEO AV MINI COUPÉ CONCEPT
SAMLEARTIKKEL: ALT FRA FRANKFURT