-
Team Verksted AS:
Industrimekaniker
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Møller Bil Skadesenter Langhus:
Bilskadereparatør
-
Norwegian Mobility Group:
Administrerende direktør
-
Motor Forum AS, Larvik:
Daglig leder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Høvik
-
Bilia X:
Delelageransvarlig, Xpeng Lørenskog
-
Bilia X:
Regionsjef, Servicemarked Bilia X
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Ganddal:
Nybilselger
-
Møller Bil Lillehammer:
Kundemottak/takserer
-
Møller Bil Oslo Vest:
Servicemarkedssjef
-
Toyota Bilia:
Servicemarkedssjef, Toyota Seljord
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Burti til Ferrari
Luciano Burti har signert en avtale som testfører for Ferrari i 2002-sesongen. Jobben skal han utfører sammen med Luca Badoer som har vært i teamet noen sesonger.

Den andre, og mest alvorlige, skjedde på Spa da Burti skulle passere Eddie Irvine. Burti gikk i autovernet med et brak. Han pådro seg hodeskader og har siden ikke sittet i en Formel 1 bil. Det har lenge vært uklart om han ville fortsette i Prost-teamet, som sliter med økonomien, neste sesong. Nå har han altså valgt et noe roligere år som testfører hos Ferrari.
Luciano Burti er 26 år, han startet som de fleste karrieren i gokart (1991). 5 år senere flyttet han til Europa hvor han delte en leilighet i Cambridge med blant andre sine gode venn Rubens Barrichello. I 1998 fikk han sin første smak på Formel 1 da han fikk teste Rubens Barrichellos Stewart-Ford. Det gikk så bra at teamet ansatte ham som testfører parallelt med at han i 1999 deltok i det britiske Formel 3 mesterskapet.
I 2000 fikk han sin F1 debut, riktignok bare i Østerrike Grand Prix som stand-in for Eddie Irvine som hadde magetrøbbel. I 2001-sesong fikk han rollen som erstatter for Johnny Herbert i Jaguar, men han gjorde en svak debut, og allerede etter fire løp ble han skiftet ut med Pedro de la Rosa. En avtale mellom Jaguar og Prost medførte imidlertid at Burti fikk plass i Prost-teamet for resten av sesongen.
Dermed er det helt åpent hvem som kjører for Prost neste sesong, men franskmannen er nok mer opptatt av å få i hop budsjettet enn å finne førere akkurat nå.