-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer

Volkswagen ID. 7 GTX stasjonsvogn:
Denne har nok mange nordmenn ventet på
Visstnok den mest kraftfulle stasjonsvognen Volkswagen noensinne har produsert.
Utvalget av elektriske stasjonsvogner har vært rimelig skrint ganske lenge, men i det siste har det begynt å skje ting.
Det er bare en snau måned siden Volkswagen ID.7 stasjonsvogn hadde verdenspremiere, og tidligere i mars ble de norske prisene klare for det som er en av de første store, helelektriske stasjonsvognene på markedet.
Nå viser Volkswagen også frem toppmodellen, ID. 7 GTX.
Her lover importøren «lang rekkevidde, rask ladehastighet, høy effekt og 4MOTION firehjulsdrift». Det låter nok som vakker musikk i ørene til mange kresne norske bilkjøpere.
- Dette er den mest kraftfulle stasjonsvognen Volkswagen noensinne har produsert, og den første stasjonsvogn-utgaven av en GTX-modell. Vi er virkelig stolte av den elektriske modellporteføljen vår, og den ble enda mer spennende med introduksjonen av ID.7, sier Sølve Kværn, midlertidig leder for Volkswagen personbil i Harald A. Møller AS.

Tallenes tale
Titter vi litt under huden på ID.7 GTX stasjonsvogn, finner vi blant annet et 86 kWh batteri (netto) og elmotorer med 340 hestekrefter.
Med hurtiglading på inntil 200 kW kan ladetiden fra 10-80 prosent gjøres unna raskere enn 30 minutter under optimale forhold, ifølge importøren.

Modellen får også mulighet for forvarming av høyvoltsbatteriet, i likhet med Pro-versjonen som allerede er tilgjengelig for bestilling.
Rekkevidden er ifølge Volkswagen forventet å ligge rundt 600 kilometer (WLTP), men dette avhenger av norskspesifisert utstyr.
1.200 kilo tillatt hengervekt er nok også en gledelig opplysning for mange nordmenn som skal på hytten, til gjenvinningsstasjonen eller av andre grunner ikke fort nok kan få hektet en tilhenger bak privatbilen.
Særpreg
Spesifikke GTX-kjennetegn er selvsagt også en del av pakken: I fronten finnes nye kjørelys som vil være gjenkjennbart på alle GTX-er på tvers av Volkswagens modellportefølje.
En fellesnevner for GTX-modellene er at de skal være godt utstyrt i standard-versjon.
Verdenspremiere også for ID. 3 GTX
Samtidig som den overnevnte stasjonsvognen så dagens lys, dukket «lillebror» ID.3 GTX også opp i dag.

Den får bakhjulsdrift i likhet med dagens ID.3-modeller, men med betydelig mer effekt på 286 hk og dreiemoment og 545 Nm.
Salgsstart av ID.7 GTX stasjonsvogn og ID.3 GTX planlegges til sommeren, og de første bilene forventes til landet andre halvår.
Priser er ikke oppgitt, men det importøren mener er en «veldig godt utstyrt» Pro Exclusive-utgave av ID.7 stasjonsvogn starter på kroner 579.900. I den grad det er en pekepinn.
LES OGSÅ:
-
Volkswagen setter inn støtet
-
VW-veteraner selges fra VW-museet
-
Volkswagen-ikon fyller 75 år
-
Volkswagen viser småbil - kommer i 2027
-
Volkswagen viser sin minste – enda en gang
-
Volkswagen viser sin minste – igjen
-
Tonke viser ny vri på ID.Buzz som bobil
-
Skal tette gapet mellom Tiguan og Touareg
-
Nå starter salget av ny Volkswagen ID. Buzz
-
Merkevarebygging - VW på Kongsberg