-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Motor Forum AS, Oslo:
Bilselger
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Juniorselger
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
DRIVE Mobility:
Teknisk salgsrådgiver
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
PDI (Pre-delivery inspector)
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Garanti og logistikk
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
Ny bil fra nytt senter
Mercedes åpnet i går et nytt R&D og designsenter i Peking. Åpningen ble markert med avdukingen av en konseptbil.
Vision G-Code er utviklet i samarbeid mellom Daimlers hovedkvarter i Sindelfingen og det nye senteret i Peking. Den betegnes som en SUC, Sports Utility Coupé, og er enda mer kompakt enn GLA.
Lengden er 410 cm, bredden 190 cm og høyden bare 150 cm. Kabinen har klare coupéformer og B-stolpen er fraværende slik at dørene åpner seg i hver sin retning og gir komfortabel inn- og utstigning for de 2+2 det er plass til om bord.
Bilen har hybrid drivlinje, men detaljer får vi foreløpig ikke om hva kombinasjonen består av. Vi forventer forbrenningsmotor av et eller annet slag på forhjulene og elmotor bak. Dermed kan man velge hvilke hjul som skal drive bilen, avhengig av kjøremodus.
Grillen består av en holografi slik at man kan se hva slags kjøremodus bilen befinner seg i fra utsiden. Den er flankert av LED hovedlys. På A-stolpene sitter små kameraer som erstatter de utvendige speilhusene.
Selv om dette er en ren design- og teknologistudie er det ikke umulig at Mercedes gir hint om en kommende mini-SUV – en utfordrer til den kommende Audi Q1.