-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Møller Bil Jessheim:
Bruktbilsjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Harald A. Møller AS:
Serviceingeniør
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Møller Bil Egersund:
Nybilselger
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Ayvens Norge AS:
Salgskonsulent
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
Polestar 1 tester i kulda
Vi har fått noen indikasjoner på hvordan denne bilen vil se ut, men med ferske spionbiler tar vi gjerne en liten reprise.
Det er halvannet år siden Polestar ble etablert som eget merke, tett beslektet med Volvo og med felles eiere – kinesiske Geely.
Merket skal kun selge elektrifiserte biler, hovedsakelig i samme gate hvor Tesla opererer i dag, men først ut er den ladbare hybriden Polestar 1 som er en sporty coupé med 600 hester fra kombinasjonen bensin- og elmotor.
Nå har vi så langt jeg erindrer ikke hørt hva bilen skal koste. Men det er snart et år siden de åpnet for at man kunne sette seg på reservasjonsliste mot å betale et fullt refunderbart depositum på 2500 euro, så kanskje noen av dere som står på listen vet mer. Send meg i så fall gjerne en mail.
Vi fikk flere detaljer om planene, inkludert de norske, da vi var med på den offisielle åpningen av Polestars hovedkvarter i Göteborg i oktober.
Konseptet som ligger til grunn for Polestar 1 er langt fra nytt – ta en titt på Concept Coupé som vi møtte på Frankfurt-utstillingen allerede i 2013 – da som det første av tre konsepter som skulle bane vei for XC90 og Volvos nye modellserie generelt.
De to andre var Concept XC Coupé som sto på Detroit-utstillingen i januar 2014 og til slutt min favoritt, Concept Estate som ble avduket i Genève to måneder senere.
Isolert sett var det vanskelig å se at disse – med unntak av den mellomste – skulle bane vei for en stor SUV, men i ettertid ser man klart at designtrekk er overført til XC90 som ble avduket i Stockholm høsten 2014.
Det kan kanskje karakteriseres som en trang fødsel at et konsept fra 2013 først realiseres seks år senere, men jeg har ikke registrert at noen oppfatter den som gammel, så kanskje var den forut for sin tid i 2013?
Designmessig er det også en del S90 i bilen, der alt er gjort mer sportslig. Men i motsetning til S90 er Polestar 1 bygget i avansert karbonfiberforsterket plast (CFRP) for å få vekten så lav som mulig før man monterer inn den avanserte drivlinjen.
Polestar 1 skal utstyres med en turbo- og kompressormatet bensinmotor foran, i kombinasjon med to elmotorer på bakakselen for å gi en samlet effekt på 600 hk og 1000 Nm. En batteripakke på 34 kWt skal sørge for en rekkevidde på ren eldrift på rundt 150 kilometer.
Maks 500 biler i året er forventet produksjon, så Polestar 1 er mer en image-bygger enn noe Geely skal tjene penger på. De øvrige modellene som er planlagt fremover er rene elbiler produsert i vesentlig høyere volum.