-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Salgssjef
-
Sulland Lier:
Servicemarkedsleder
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Hydrovolt:
Key Account Manager
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
DNB Finans AS:
Rådgiver
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Haugesund
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Bodø
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Stavanger
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Tromsø
-
Bertel O. Steen Lillehammer:
Servicesjef
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Kalbakken
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
BilXtra:
Daglig leder
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Norway AS:
Product Follow Up Specialist
-
RSA:
Innkjøper - RSA Deler og tilbehør
-
Nellemann Machinery AS:
Verksmester/Driftssjef
-
Bilia Norge AS:
Business Controller, Region JLR & Outlet
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Rimac Nevera: Endelig på veien
Første produksjonsbil fra Rimac er endelig på gata.
Etter fem år med utvikling og testing – inkludert tre generasjoner drivlinje, 18 prototyper og en haug med kollisjonstester er endelig Rimac Nevera godkjent for produksjon.
Faktisk møtte vi Rimac første gang allerede på Frankfurt-utstillingen i 2011, og så vidt jeg husker var "den gamle redaktør" ganske begeistret allerede den gangen.
Nå skal den håndbygges i inntil femti eksemplarer per år og leveres til ventende kunder verden rundt.
Bilen med produksjonsnummer #000 debuterte nylig på Goodwood, utført i Callisto Green med Sand Alcantara interiør. Denne skal beholdes av Bugatti Rimac som en demo- og marketing-modell.
Men det tar ikke lang tid før de første kundene får sine biler – flere biler er allerede i produksjon, en prosess som tar fem uker. Rimac har 25 forhandlere spredd rundt i USA, Europa, Midtøsten og Asia.
Rimac forteller at første års produksjon allerede er utsolgt, så her er det bare å smøre seg med tålmodighet – noe elbilkunder jo er vant til. Totalt skal det etter planen bygges 150 biler – hver av dem skreddersydd og unike.
Nevera er utviklet fra scratch og de aller fleste systemer og komponenter er bygget «på huset». Noe annet var ikke godt nok for å tilfredsstille de strenge kravene Mate Rimac stilte. Blant annet er drivlinjen redesignet tre ganger – hver gang med økt effekt som resultat.
Rimac har også utviklet sin egen batteripakke på 150 kWt som en del av den bærende konstruksjonen.
– I starten på Nevera-reisen gjorde vi tusenvis av virtuelle simuleringer og eksperimenterte med en rekke forskjellige design før vi skapte den første kjørbare prototypen, sier Mate Rimac.
– På den tiden arbeidet rundt 300 personer i selskapet. Når vi nå går i produksjon, har vi femdoblet til 1500 medarbeidere og er godt i gang med vår nye Rimac Campus på 100.000 kvadratmeter.
Du kan høre flere detaljer fra Mate Remac i denne videoen: