-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Daimlerchrysler-ras i første kvartal
Ikke uventet var Chrysler sterkt medvirkende til at det ikke ble rødt for Daimlerchrysler i første kvartal. Men Mercedes-divisjonen endte 1,2 milliarder dollars baklengs.
To positive ting ved DCs rapport for første kvartal: resultatet ble bedre enn analytikerne hadde regnet med. Og konsernet påstår at det ikke skal ta lang tid før man begynner å se svarte tall igjen.
Selv om Chryslers 327 millioner dollars store driftresultat lå 11 prosent under det de klarte i fjor, banket de begge sine USA-rivaler, Ford og GM, grundig. Et økende volum tyder også bra for tiden fremover, selv om omsetningen sank.
De tunge bilene sørget for det største overskuddet i konsernet, 926 millioner i pluss, mer enn finans som endte på 425. Sammen med andre inntekter endte det hele med et forsiktig resultat på 374 millioner dollars, 110 millioner mindre enn i fjor.
Nå er Mercedes raske til å skylde på Smart for å forklare det solide underskuddet (i fjor tjente man over 800 millioner i den samme perioden, så forverringen er på 2 milliarder dollars). 1 milliard skal gå til restrukturering av mikrobil-avdelingen fortelles det – mer enn halvparten er tatt nå.
Men vi har jo også en beklagelig omsetningsnedgang på 11 prosent hos Mercedes-bilene, mens volumet sank med 7 prosent. Modellskifter er forklaringen her, R- og M-Klasse, får vi vite.
I februar var det fremdeles noen som betalte litt under 47 dollars for DC-aksjene. Ved utgangen av april fikk de tilbake 38-39 for de samme aksjene.