-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Gromstad Auto AS:
Operativ salgssjef Audi
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger Zeekr
-
Møller Bil Åsane:
Nybilselger Skoda
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo, Ryen Bruktbil:
Selger
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Ny innstegsmodell
Porsche dobler Macan-utvalget
Porsche lanserer nå to nye varianter i Macan-serien – Macan med bakhjulsdrift og Macan 4S som skal tette gapet mellom Macan 4 og Macan Turbo.
Hovedmålet med bakhjulsdrevne Macan var å oppnå best mulig rekkevidde. Med den samme batteripakken (100 kWt) som i de øvrige modellene, har den en motor på bakakselen som yter 340 hk. I kombinasjon med Launch Control yter den 360 hk med maks dreiemoment på 563 Nm.
Fra stillestående til 100 km/t trenger bilen 5,7 sekunder, og toppfarten er oppgitt til 220 km/t. Ved å droppe motor på forakselen er Macan 110 kg lettere enn Macan 4 og får dermed en rekkevidde på inntil 641 kilometer.
Macan 4S har en ny motor på bakakselen som sammen med fremre motor gir en samlet effekt på 448 hk (516 hk / 820 Nm med overboost). Bilen gjør 0-100 km/t på 4,1 sekunder og har en toppfart på 240 km/t. Rekkevidden er oppgitt til 606 kilometer.
Luftfjæring
Macan 4S er utstyrt med Porsche Active Suspension Management (PASM) som standard. Den adaptive luftfjæringen gjør at bilen kan tilpasses for bruk på og utenfor vanlig vei.
De nye modellene har tilsvarende egenskaper som de øvrige nye Macan-modellene, inkludert 800 volt arkitektur som tillater ladekapasitet på inntil 270 kW slik at batteriet fylles fra 10 til 80 prosent på rundt 21 minutter under ideelle forhold.
En ny offroad-pakke kan kjøpes til Macan-modellene slik at du enklere tar deg frem i terrenget. Det gir en angrepsvinkel på inntil 17,4 grader og løfter karosseriet så du får en bakkeklaring på inntil 195 mm. Porsche tilbyr pakken i to farger, karosserifarge eller Vesuvio Grey. Takrailingen tilbys i tre farger – sort, sølv eller Turbonite (kun Turbo).
Nye Macan er bestillingsklar og de første kundebilene utleveres i andre halvår.
LES OGSÅ:
-
Snart kan du se den i Norge
Denne uken åpner Porsche et showroom i Oslos mest eksklusivt handlestrøk. Anledningen er lanseringen av nye Cayenne Electric.
-
Porsche-smell i tredje kvartal
Porsche har for første gang som børsnotert selskap lagt frem et minusresultat. Det blir bedre i 2026 sier finansdirektøren.
-
Porsche-sjefen går
Styret i Porsche takker av Dr. Oliver Blume som toppsjef. Styrelederen, Dr. Wolfgang Porsche uttaler at selskapet er fornøyd med innsatsen på tross av at aksjekursen har stupt og selskapet sliter.
-
Porsche varmer opp med interiørbilder
Elektrisk Cayenne lanseres mot slutten av året. Nå forteller produsenten litt mer om bilen og gir oss noen bilder av førermiljøet.
-
Radikal endring av Porsches elbil-planer
Elektrisk Porsche Cayenne nærmer seg debut. Det skjer samtidig med at Porsche slipper enda en kaldusj på elektriske planer.
-
Er dette nye Polo Cross?
Cross var navnet Volkswagen brukte når de satte en av produksjonsbilene på stylter og ga dem ekstra stash rundt hjulene for å få dem til å se ut som noe de ikke var. Nå har de foredlet betegnelsen til å bli et modellnavn.
-
Til sjøs, med Ferrari og Porsche
Hvem som foreslo en Ferrari med to ratt og stormkjøkken er det ikke sagt noe om. Regn med at styreformannen ikke bare stemte ja, men at han også applauderte entusiastisk.
-
Klart for klassisk i Essen
Techno-Classica i Essen er en av Europas store hobby-bil utstillinger. I går åpnet den og stenger søndag – du kan fint rekke å få den med deg.
-
Porsche planlegger nedbemanning
En talsperson for selskapet fortalte Reuters torsdag 13. februar, at Porsche AG må kutte 1.900 ansatte over en periode på fire år, frem til 2029.
-
Porsche relanserer 911 Carrera S
Porsche utvider 911-serien med den nye Carrera S. Med en 3,0-liter turboladet boksermotor som yter 480 HK plasser modellen seg mellom 911 Carrera og 911 Carrera GTS.