-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer

Mazda CX-80 lansert
Premium familiebil med inntil 7 seter
Mazda har i dag lansert sin nye CX-80 virtuelt. Her får du de viktigste detaljene, video og et stort bildegalleri.
Mazda har de siste årene lagt seg på et premium kvalitetsnivå i sine nye modeller. Det startet med elbilen MX-30 som jeg vil påstå gir kvalitetsfølelse som en dobbelt så dyr bil. I fjor lanserte de den hybride SUV-en CX-60, og nå kommer storebror i familien – CX-80.
Mazda CX-80 viderefører utviklingen av Mazdas designfilosofi Kodo – Soul of Motion. Selskapets designere har fokusert på eleganse og rene overflater inspirert av minimalistisk japansk estetikk, som fjerner alle unødvendige elementer.
Med en lengde på nesten fem meter og en akselavstand på over tre meter er nye Mazda CX-80 betydelig større enn Mazda CX-60. Den nye modellen blir også veldig fleksibel, med inntil syv seter og helt nedfellbare seter både for andre og tredje seterad.
Luksus i baksetet
For noen versjoner vil også en 6-seters konfigurasjon bli tilgjengelig med «kapteinstoler» for andre seterad som inkluderer separate armlener, justerbar ryggstøtte og både varme og ventilasjon i sitteputen.
Alle moderne sikkerhetssystemer er selvsagt på plass i CX-80, sammen med et nytt 3-soners klimaanlegg og stemmestyring for mange av bilens funksjoner
Funksjonen «Trailer Hitch View» i 360-graders parkeringskameraet gjør det enklere å rygge mot en tilhenger når den skal kobles til.
Mazda CX-80 blir tilgjengelig som plug-in hybrid, med en systemeffekt på 327 hk. Alternativt kan du få den med 6-sylindret dieselmotor på 254 hk og 48V mild-hybrid system. Plug-in hybriden har et litium-ion batteri på 17,8 kWt, som ifølge preliminære data gir en elektrisk rekkevidde på 60 km. Hengervekt for begge drivlinjene er på 2 500 kg.
Bilen kommer til Norge tidlig på høsten, og prisene blir tilgjengelige når endelig typegodkjenning foreligger.
LES OGSÅ:
-
Mange nyheter presentert på første dag av eCarExpo
-
Helt nye Mazda6e
-
Mazda hinter om elbil med rotasjonsmotor
-
Mazda 6 blir elektrisk
-
Mazdas store Euro-SUV på veien
-
Ladehybrid duell Mazda CX-60 møter Suzuki Across
-
Forsmak på stor familie-SUV
-
MX-30 blir ladehybrid
-
En diskré drøm fra Mazda
-
Verdens største samling av MX-5