-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Møller Bil Trondheim:
Nybilselger Audi
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/tekniker BYD - RSA BIL Oslo
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Regionssjef - MG
-
Subaru Norge AS:
Forhandleransvarlig - Salgssjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
MEKO Norway AS:
Leder for MEKO Academy (tidligere Promeister Academy)
-
RN Norge:
Head of Sales
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sulland Elverum:
Daglig Leder
-
RSA:
Salgs- og markedskoordinator
-
Berg Auto AS:
Dele- og lagerleder / Delesjef
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Karihaugen
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Motor Forum AS, Oslo:
Bilselger
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
DRIVE Mobility:
Teknisk salgsrådgiver
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Garanti og logistikk
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
Mazda CX-80 lansert
Premium familiebil med inntil 7 seter
Mazda har i dag lansert sin nye CX-80 virtuelt. Her får du de viktigste detaljene, video og et stort bildegalleri.
Mazda har de siste årene lagt seg på et premium kvalitetsnivå i sine nye modeller. Det startet med elbilen MX-30 som jeg vil påstå gir kvalitetsfølelse som en dobbelt så dyr bil. I fjor lanserte de den hybride SUV-en CX-60, og nå kommer storebror i familien – CX-80.
Mazda CX-80 viderefører utviklingen av Mazdas designfilosofi Kodo – Soul of Motion. Selskapets designere har fokusert på eleganse og rene overflater inspirert av minimalistisk japansk estetikk, som fjerner alle unødvendige elementer.
Med en lengde på nesten fem meter og en akselavstand på over tre meter er nye Mazda CX-80 betydelig større enn Mazda CX-60. Den nye modellen blir også veldig fleksibel, med inntil syv seter og helt nedfellbare seter både for andre og tredje seterad.
Luksus i baksetet
For noen versjoner vil også en 6-seters konfigurasjon bli tilgjengelig med «kapteinstoler» for andre seterad som inkluderer separate armlener, justerbar ryggstøtte og både varme og ventilasjon i sitteputen.
Alle moderne sikkerhetssystemer er selvsagt på plass i CX-80, sammen med et nytt 3-soners klimaanlegg og stemmestyring for mange av bilens funksjoner
Funksjonen «Trailer Hitch View» i 360-graders parkeringskameraet gjør det enklere å rygge mot en tilhenger når den skal kobles til.
Mazda CX-80 blir tilgjengelig som plug-in hybrid, med en systemeffekt på 327 hk. Alternativt kan du få den med 6-sylindret dieselmotor på 254 hk og 48V mild-hybrid system. Plug-in hybriden har et litium-ion batteri på 17,8 kWt, som ifølge preliminære data gir en elektrisk rekkevidde på 60 km. Hengervekt for begge drivlinjene er på 2 500 kg.
Bilen kommer til Norge tidlig på høsten, og prisene blir tilgjengelige når endelig typegodkjenning foreligger.
LES OGSÅ:
-
SUV-en som skal løfte Mazda i Norge
-
Mazdas kinesiske oppvåkning
-
Mange nyheter presentert på første dag av eCarExpo
-
Helt nye Mazda6e
-
Mazda hinter om elbil med rotasjonsmotor
-
Mazda 6 blir elektrisk
-
Mazdas store Euro-SUV på veien
-
Ladehybrid duell Mazda CX-60 møter Suzuki Across
-
Forsmak på stor familie-SUV
-
MX-30 blir ladehybrid