-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
DNB Bank ASA:
Bruktbilselger
-
Bilia Norge AS:
KAM Volvo & XPENG
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Brennes Auto Moss AS:
Bilmekaniker
-
DNB Bank ASA:
Sales Manager
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Toyota Prius: Ledestjernen
Ingen annen produsent har lagt mer ressurser og prestisje ned i å utvikle hybridtekologi enn Toyota.
750.000 Priuser er solgt på verdensbasis, og gjennomslagskraften man har hatt både ovenfor myndigheter og media er imponerende. Til tross for sitt karakteristiske utseende er den ikke særere enn at det er spiselig for mange.
Det som er smart med Prius er at til tross for at teknologien er kompleks er teorien enkel og enkel å forstå.
Kreftene kommer enten fra den 1,5 liters bensinmotoren, eller fra den elektriske motoren. Batteriet blir ladet opp av motoren og energi som genereres gjennom bremsing.
På vår tur over fjellet benyttet vi oss også av funksjonen som gir ekstra motorbrems og samtidig ekstra ladning av batteriet når vi var på vei ned de bratte bakkene. Dermed hadde vi alltid toppet opp batteriet når vi tok fatt på oppoverbakkene igjen.
Det tar litt tid å venne seg til når går bare på strøm og du ruller frem uten en lyd, men vi ble litt overrasket over det høye turtallet som den trinnløse girkassen gir under rask kjøring på vanlig vei.
På minussiden kommer et gammelmodig førermiljø, dårlig styrefølelse, og manglende mulighet for tilhengerfeste. Den er imidlertid godt utstyrt som standard med ryggekamera, navigasjon og parkeringsautomatikk.
Vi hadde liten tro på at Prius ville profittere på kjøreruten vår som var mye landevei og lite bykjøring, men testens den stakk likevel av med testens laveste forbruk på 0,457 l/mil.
Les vår vurdering av:
Peugeot 308 Hdi
BMW 118d Efficent Dynamics
Volkwagen Golf Bluemotion
Ford Focus ECOnetics